Skate-park.pl
100% made in Poland

CELEM POWSTANIA TEJ STRONY JEST PRZEKAZANIE WAM INFORMACJI, JAKIE DZIAŁANIA MOŻNA PODJĄĆ, BY JAK NAJSKUTECZNIEJ ROZMAWIAĆ Z URZĘDNIKAMI I ZWIĘKSZYĆ SZANSE NA ZBUDOWANIE SKATEPARKU W WASZEJ OKOLICY.

Miejsce pod skatepark

Lokalizacja skateparku

W zależności od ilości i wielkości urządzeń plac (zwykle prostokątny) przeznaczony pod skatepark może mieć mniej więcej 30-48m długości i 15-25m szerokości, co daje powierzchnię 450-1200 m2. Firmy specjalizujące się w budowie i projektowaniu skateparków mogą także przygotować projekt koncepcyjny na placu o nieregularnych kształtach. Ciekawą opcją jest minirampa, która może stanąć wszędzie – wystarczy równy, utwardzony teren. Jest idealna do postawienia na niedużym skwerku (np. 10m x 9m) lub jako jeden z etapów budowy większego obiektu.

Odległość od skateparku

Odległość placu od ulicy może być 10-20m. Dobrym rozwiązaniem jest zaprojektowanie skateparku w pobliżu istniejącego kompleksu sportowego czy dołączenie do obiektów towarzyszących boiskom Orlik. Co prawda skatepark nie jest dotowany przez rząd ani województwo, jego koszt musi więc w całości pokryć inwestor, ale łatwiej będzie wybudować skatepark wchodzący w skład Orlika, niż osobno. Oto kilka powodów:

  • na skatepark można przeznaczyć środki oszczędzone dzięki dofinansowaniu Orlika,
  • skoro już samorząd będzie się zajmował inwestowaniem w rozwój bazy sportowej, może spróbować wybudować jeden obiekt więcej,
  • możliwość wykorzystania terenów przylegających do Orlika,
  • możliwość obniżenia kosztów przez wykonanie niektórych czynności łącznie z wykonywaniem głównej części Orlika, np. wyrównanie gruntu, umieszczenie nawierzchni, oświetlenia itp.

 

 Vademecum Skatepark

 

Slo Concept Skatepark , pumptrack, flowpark

 

Sloconcept.eu