- CO TO JEST SKATEPARK
- JAK ZACZĄĆ?
- Certyfikat TÜV dla firmy skateparkowej
- Budżet Obywatelski
- Specyfikacje na skateparki
- Doświadczenie w budowie skateparków
- Społeczność skate
- Petycje - Pisma
- Wsparcie mediów
- Odpowiednie podejście do urzędników
- Fundusze
- Ważne
- Konsultacje
- Podstawy projektowania
- Miejsce pod skatepark
- Jakość skateparków
- Banery skate-park.pl
- Podkoszulki skate-park.pl
- Naklejki skate-park.pl
- PROJEKTY SKATEPARKÓW
- NAJCZĘSTSZE PYTANIA
CELEM POWSTANIA TEJ STRONY JEST PRZEKAZANIE WAM INFORMACJI, JAKIE DZIAŁANIA MOŻNA PODJĄĆ, BY JAK NAJSKUTECZNIEJ ROZMAWIAĆ Z URZĘDNIKAMI I ZWIĘKSZYĆ SZANSE NA ZBUDOWANIE SKATEPARKU W WASZEJ OKOLICY.
Miejsce pod skatepark
Lokalizacja skateparku
W zależności od ilości i wielkości urządzeń plac (zwykle prostokątny) przeznaczony pod skatepark może mieć mniej więcej 30-48m długości i 15-25m szerokości, co daje powierzchnię 450-1200 m2. Firmy specjalizujące się w budowie i projektowaniu skateparków mogą także przygotować projekt koncepcyjny na placu o nieregularnych kształtach. Ciekawą opcją jest minirampa, która może stanąć wszędzie – wystarczy równy, utwardzony teren. Jest idealna do postawienia na niedużym skwerku (np. 10m x 9m) lub jako jeden z etapów budowy większego obiektu.
Odległość od skateparku
Odległość placu od ulicy może być 10-20m. Dobrym rozwiązaniem jest zaprojektowanie skateparku w pobliżu istniejącego kompleksu sportowego czy dołączenie do obiektów towarzyszących boiskom Orlik. Co prawda skatepark nie jest dotowany przez rząd ani województwo, jego koszt musi więc w całości pokryć inwestor, ale łatwiej będzie wybudować skatepark wchodzący w skład Orlika, niż osobno. Oto kilka powodów:
- na skatepark można przeznaczyć środki oszczędzone dzięki dofinansowaniu Orlika,
- skoro już samorząd będzie się zajmował inwestowaniem w rozwój bazy sportowej, może spróbować wybudować jeden obiekt więcej,
- możliwość wykorzystania terenów przylegających do Orlika,
- możliwość obniżenia kosztów przez wykonanie niektórych czynności łącznie z wykonywaniem głównej części Orlika, np. wyrównanie gruntu, umieszczenie nawierzchni, oświetlenia itp.