Skate-park.pl
100% made in Poland

CELEM POWSTANIA TEJ STRONY JEST PRZEKAZANIE WAM INFORMACJI, JAKIE DZIAŁANIA MOŻNA PODJĄĆ, BY JAK NAJSKUTECZNIEJ ROZMAWIAĆ Z URZĘDNIKAMI I ZWIĘKSZYĆ SZANSE NA ZBUDOWANIE SKATEPARKU W WASZEJ OKOLICY.

Społeczność skate

społaczności skate

Skatepark w Waszym mieście? To możliwe!

 

Wszelkie działania musicie zacząć od zorganizowania możliwie dużej grupy osób, które będą ze skateparku korzystać. Wielkość Waszej grupy ma duże znaczenie, więc zbierzcie się bez względu na podziały na rolkarzy, deskorolkarzy czy BMX-owców. Wasza siła leży w liczebności. Stwórzcie grupę osób, które będą chciały i mogły poświęcić czas na załatwianie skateparku, regularne spotkania organizacyjne i organizację/uczestnictwo w akcjach na rzecz skateparku. Dobrze będzie wybrać jedną osobę, najbardziej rozgarniętą, energiczną i wygadaną, żeby została liderem oraz kilka osób jako rzeczników wypowiadających się w Waszym imieniu.

Znajdźcie miejsce do spotkań. To może być szkoła, świetlica osiedlowa, dom kultury, lokalny skateshop, dowolne miejsce, w którym będziecie mogli się swobodnie, regularnie zbierać. Powinno to być zarazem miejsce, gdzie urzędnicy i inni goście również będą się czuć dobrze. Ustalcie termin, co tydzień czy co dwa, kiedy będziecie mogli się tam spotykać. Termin powinien być taki, aby mogło przyjść jak najwięcej z Was.

Poszukajcie osób dorosłych, które będą chętne Wam pomóc. Liczy się każdy dorosły, rodzic, znajomy, ale przydatne będzie pozyskanie osób wpływowych, które są znane i poważane w Waszej okolicy. To może być lekarz, nauczyciel, policjant, nawet ksiądz, każdy kto będzie chciał Wam pomóc.

Ustalcie Wasze oczekiwania co do skateparku. Pomyślcie gdzie w Waszej okolicy jest miejsce, w którym byłaby możliwość powstania skateparku. Porozumcie się z firmą/firmami zajmującymi się projektowaniem skateparków, w sprawie przybliżonych kosztów budowy skateparku na takim placu jaki macie dostępny i z takimi przeszkodami, jakie chcielibyście tam mieć. Pamiętajcie, by uwzględnić przy tym oczekiwania wszystkich, a nie tylko np. rolkarzy.

Przygotujcie plan działania lub rozpiszcie sobie przynajmniej zarys, kiedy i co będziecie robić.

Dobrym pomysłem jest też np. założenie stowarzyszenia, ale to już bardziej skomplikowane.

Sloconcept.eu